Wiadomości z rynku

niedziela
10 grudnia 2023

Rekordowy rok WESOB-u

Ponad 2100 wyprodukowanych jednostek
14 lutego 2020

WESOB ściśle współpracuje z niemiecką firmą Wecon, dlatego zakład w Strumieniu k/Pszczyny opuszczają produkty sygnowane tą marką

Liczne zakupy flotowe, wymiana taboru i wzrost na rynku usług transportowych, przełożyły się na rekordowe wyniki WESOB-u, producenta pojazdów, przyczep i zabudów marki WECON w roku 2019. Wesob Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji zestawów i zabudów przestrzennych marki WECON. W ciągu 251 dni roboczych w 2019 roku, Wesob wyprodukował rekordowe 2120 jednostek. Oznacza to, że przy pracy na dwie zmiany, co dwie godziny trafiał do klienta gotowy do pracy produkt. Firma przekroczyła zakładane cele aż o 20%. Wykorzystując koniunkturę na rynku i bazując na sprawdzonej jakości swoich wyrobów oraz rzetelnej opiece posprzedażnej, przez ostatnie trzy lata, co roku zwiększano produkcję średnio o 340 jednostek. - Według naszych danych, dzięki wysiłkowi załogi, nasza pozycja lidera na rynku przyczep i zabudów przestrzennych potwierdzona została 25% udziałem w rynku – informuje Piotr Mertens, dyrektor ds. techniczno- handlowych WESOB Sp. z o.o. W 2019 roku Wesob wyprodukował łącznie 708 przyczep. Z tej liczby 620 pojazdów zostało zarejestrowanych w Polsce. Według danych PZPM, Wesob jest jedynym producentem przyczep, który zanotował wzrost rejestracji (o 7,5%) w minionym roku. - Należy pamiętać, że takie sukcesy nie biorą się znikąd. To efekt wieloletniej pracy i dobrych relacji z klientami. Szanujemy ich pracę i czas. Znamy ich potrzeby i dostarczamy produkt szyty na miarę. To procentuje. W naszej branży liczy się coraz częściej jakość i zaufanie niż najniższa cena – komentuje wyniki firmy dyr. Piotr Mertens. 2019 rok był okresem szczególnie sprzyjającym wzrostom w branży transportowej. Według firmy w 2020 roku należy liczyć się z korektą. Jednak dzięki dywersyfikacji rynków zbytu i wieloletniej współpracy z marką WECON, WESOB z optymizmem patrzy w przyszłość. Zauważone w połowie 2019 roku pierwsze się symptomy spowolnienia branży transportu międzynarodowego, przełożyły się na mocniejsze zaangażowanie firmy w nietypowe, niestandardowe rozwiązania oraz mocniejsze promowanie nowych produktów jak np. zabudowy izolowane. W ofercie pojawi się niebawem nowy produkt w segmencie zestawów lekkich „2+1”. Będzie to zestaw przestrzenny o poprawionych parametrach wagi przy zachowaniu dotychczasowej wytrzymałości konstrukcji. WESOB Sp. z o.o. od ponad 23 lat specjalizuje się w produkcji zabudów stałych, zestawów przestrzennych i systemów wymiennych BDF. Na ponad 53 000 mkw. powierzchni zakładu, ponad 150-osobowa załoga, produkuje 175 jednostek na miesiąc.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.