Wiadomości z rynku

piątek
1 marca 2024

Udana AUTOSTRADA w Kielcach

Zakończyła się 25. edycja targów
31 maja 2019

Wystawę odwiedziło ponad 10.500 gości

Jak zwykle, targi zdominowały maszyny budowlane; można było obejrzeć m.in. wozidła

Nie zabrakło wywrotek wiodących producentów

Jedną z atrakcji dla zwiedzających był symulator pracy maszyną budowlaną

Mnóstwo nowoczesnych maszyn, ciekawe rozwiązania technologiczne i wiele ciekawych rozmów – tak w skrócie można podsumować XXV Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które odbywały się o 14 do 16 maja w Targach Kielce.
Wystawę odwiedziło ponad 10.500 gości, a wśród nich minister infrastruktury – Andrzej Adamczyk oraz przedstawiciele branżowych instytucji.

Cztery wystawy jednocześnie

Tegoroczne wydarzenia, w skład których wchodziły cztery wystawy związane z infrastrukturą – AUTOSTRADA-POLSKA, ROTRA, TRAFFIC-EXPO – TIL i Salon Europarking zajęły ponad 15 tys. mkw. W halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym zaprezentowało się ponad 260 firm z 18 krajów świata. W branżowych konferencjach i merytorycznych spotkaniach, których w tym roku zorganizowano aż 11, udział wzięło blisko tysiąc uczestników. Dotyczyły one, m.in. innowacji w drogownictwie, budowy nowych przepraw mostowych w Polsce, dróg betonowych czy planowania zieleni przydrożnej. Dużą popularnością cieszyła się również szósta już edycja Konkursu Operatorów Maszyn Budowlanych BIG BAU MASTER, a także pokazy na symulatorach maszyn budowalnych i jazdy testowe. Targi AUTOSTRADA-POLSKA to dowód na to, jak zmienia się branża budowlana. Na stoiskach nie brakowało innowacyjnych produktów, jak systemy zarządzania flotą maszyn czy specjalne bariery poprawiające bezpieczeństwo na drodze.

Z udziałem przedstawicieli rządu

Targi pierwszego dnia odwiedził m.in. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, który wziął udział w oficjalnej gali targów AUTOSTRADA. Podczas swojego przemówienia podkreślił znaczenie kieleckich targów budownictwa drogowego i infrastruktury, a także mówił o problemach z jakimi obecnie boryka się branża drogowa. Wystawę wizytowali także wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz Tomasz Żuchowski, dyrektor GDDKiA.

Bez wątpienia targi AUTOSTRADA i towarzyszące jej wystawy, są barometrem rynku i odzwierciedlają aktualny stan gospodarki. Wystawcy podkreślali, że formuła targów jest potrzebna i deklarowali chęć udziału w ich kolejnej edycji. – Dzięki targom budujemy świadomość marki wśród naszych klientów. Na pewno za rok będziemy obecni – powiedział Wojciech Traczuk z KAMAZ POLSKA. Kolejna edycja AUTOSTRADY została zaplanowana na maj 2020.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.